Mapa Dánska
Co vystihuje dánský způsob života a odlišuje jej od ostatních kultur, je umění těšit se z mála, vážit si každého okamžiku a běžných životních radostí. To vše odráží filozofie "Hygge". Autor „vytesává“ toto slovo na plátno jako na kus dřeva určeného k rozdělání ohně, poskytujícího na první pohled jen teplo a útulnost/pohodu. Právě tato pohoda je pro současného člověka nesmírně důležitá.

Pozadí obrazu vytváří atmosféru, jako byste slyšeli praskání ohně v krbu a zároveň zvuk chladného večerního padajícího deště za oknem.

Následující vrstvu tvoří štědré tahy štětcem, přes které umělec zobrazuje tři široké vlnovité čáry, jež představují tři lvy na dánském heraldickém štítu, čímž upozorňuje na koloniální minulost království.

Specifickým podpisem každého obrazu z konceptu "Mapy šťastných zemí" je záznam o ploše dané země, což vyvolává otázku, jak důležitý je v 21. století element území? Rozloha Dánska je 42 943 čtverečních kilometrů. Skrze toto dílo nám autor předává myšlenku, že v současné době je klíčové umět se zastavit a najít spokojenost v maličkostech.

Mapa Dánska, 2023
120 x 100 cm
grafit, olej, plátno