Stěžejním prvkem tohoto obrazu je nápis „Sisu“. I když je toto finské slovo nepřeložitelné, dokonale definuje podstatu Finska. Sisu je základním kamenem finské společnosti, spojením vytrvalosti, statečnosti a optimismu. Autor proto zvolil pro vyjádření tohoto pojmu planoucí barvu.
Slovo nabývá ještě větší váhy díky chladným tónům v pozadí obrazu, které nás přenášejí přímo do srdce kruté finské zimy a jezer, pokrytých ledem, na nichž Finové jakoby vyrývají svou identitu, a to i přes tísnivé žluté a červené linie táhnoucí se po okrajích obrazu.
Čáry symbolizují sousední hegemonické státy: žlutá Švédsko, červená Rusko (Ruské impérium, SSSR), přičemž červená linie se snaží posunout do středu, projevuje "chamtivost" po prostoru, což je ztvárněno formou krvavých šmouh. Je možné, že se finská nezlomnost zrodila právě ve snaze přežít v takovémto sousedství? Autor nám nechává prostor, abychom na tuto otázku odpověděli sami.
Specifickým podpisem každého obrazu z konceptu "Mapy šťastných zemí" je záznam o ploše dané země, což vyvolává otázku, jak důležitý je v 21. století element území? Rozloha Finska je 338 462 čtverečních kilometrů. Touto prací autor chce vyjádřit, že za vším štěstím stojí odhodlání a odolnost.